Kairi Kaarlaid Energia intuitiivteraapia

Kairi Kaarlaid logo round extra small

Tegijad ja teised

Vahel, tegelikult päris sageli, tabab mind suur sisemine rahulolematus, sest tunnen, et ma pole tegija. Ma ei mõtle selle sõna viimasel ajal kasutatavas tähenduses ehk mõjuvõimas, teiste tähelepanu pälviv, vaid lihtsalt aktiivne looja. Minus tekitab suurt rahulolematust kasutamata loomisenergia. Mõningal määral leevendab seda halba enesetunnet igapäevane aktiivne tegutsemine; koristamine, söögitegemine, nõudepesu, aga lõpliku rahuldustunde tekitab ikka millegi materiaalse, enamasti jäädava loomine. Kui muud ei tee, siis kasvõi lihtsa padjakatte õmblemine.

 

Samas on mu sees dilemma – kas on õige tegeleda loomisega, kui tuba on koristamata ja nõud pesemata. Igapäevased majapidamistööd tunduvad tähtsamad, kui näiteks padjakatete õmblemine. Kuid enese sees kuhjuv rahulolematus näitab, et vahel tuleb jätta kõrvale kõik muu ja rakendada väljapääsu nõudvat loomisenergiat. Vastasel korral muutub kinnihoitud energia keha pingeteks ja haiguseks, kuhjuv stress tekitab halba tuju ja rikub suhteid lähedastega.

 

Loomine tekitab suurt rahuldust, rõõmu ja elusolekutunnet. Luua on vaja pidevalt, valmistatud padjakate aitab lühikeseks ajaks ja õige pea hakkab keha väljapääsu nõudvast energiast sügelema. Mida rohkem loomisenergiat vajav asi, seda pikemaks ajaks aitab, kuid siiski pole tähtsust, mida ja kui palju on varem tehtud, ikka on vaja pidevalt, aina uuesti teha. Vastasel korral kisub kõik kiiva ja elul pole üldse mõtet. Ei ma ei liialda, minu jaoks on see tõesti nii.

 

Tegijaid on tunduvalt vähem kui teisi, enamus ei tee. Teised mõtlevad mida kõik võiks teha ja kritiseerivad teiste tehtut. Vahel, kui tunnen, et ka mina olen see teine, tunnen lausa ahastust. Näiteks kui käisin Mardilaadal, vaatasin asju ja mõtlesin, et neil tegijatel oleks vaja tootearendust, enamus asju saaks palju paremini teha, mina teeks palju asju palju paremini. Kas ma siis teen?! Ei tee ju! Ainult mõtlen mida ja kuidas võiks. Võiks ja peaks ja oleks hea ja ilus. Aga see oleks ajab lausa hulluks! Mitte miski muu ei aita kui tegemine. Enese kättevõtmine, energia rakendamine ja tegemine. Loomine ja elamine tegijana, mitte teisena.

Views: 1

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *