Kairi Kaarlaid Energia intuitiivteraapia

Kairi Kaarlaid logo round extra small

Sergei Volkonski “Kodumaa”.

“Oo, see maja, mis lõhnab puunikerduse, kuivanud ja elavate lillede järele! Sõbralik gootika, hubane hiilgus; imeline vaade terrassilt, igast aknast. Ja kõik: õhk, valgus, lõhnad, portreed, raamatud ning vaikus ja kõnekõmin – kõik on mähkunud kose vaibumatusse mühasse…

Minu vanaema magamistoa aken avanes kose poole. Mustvalge gooti mööbel; hele punaste lillekestega sits; portreed, vaasid, mälestused. Minevik puudutab ja hüüab teid hellalt kõikjal üle Falli. Kohe magamistoast pääseb väiksesse kaheksanurksesse tornituppa – miniatuurid, keisrinna Maria Fjodorovna monogrammiga sekretärlaud, tema Versailles’s pastelliga tehtud portree ning suurepärane vaade all mühisevale vahutavale jõele ja läbi metsasihi helendavale merele. Meri hiilgab kaugel, jõgi mühiseb sügaval, aga aken on kõrgel ning nende vahel on õhk ja avarus…”

 

Keila-Joa mõis on restaureeritud! Mis sellest, et selle raha eest oleks saanud hordide kaupa vaeseid toita, nüüd on üks imeline maja hävingust päästetud ja loodetavasti püsib veel väga kaua. Küll ma rõõmustan selle üle, et üks vaimustav maja on päästetud!

 

Ülaltoodud lõik ja pilt on Falli kodulehelt ja Sergei Volkonski mälestusteraamatust “Kodumaa”.

Visits: 0

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *